Başa dön

8 Ayar Altin Nedir Ve Hakkinda Merak Ettikleriniz

 

8 Ayar Altın Nedir ve Hakkında Merak Ettikleriniz

Tarih boyunca tüm takı tasarımlarının vazgeçilmez ve kıymetli yapı taşı haline gelmiş olan altın, Tyran tasarımları için de önemli bir rol oynamaktadır. Altın’ın saflığını belirleyen ve gösteren ayar seviyeleri de takı tasarımlarınızın değeri açısından çok önemli bir faktördür. Altının ayarı, altının saflığını belirlemektedir fakat uluslararası piyasalarda kırat kelimesinin kullanımı daha yaygındır. Altının dışında değerli taşların saflığını belirlerken genel olarak ayar kelimesi yerine kırat kelimesi tercih edilmektedir.

“ 8 ayar altın nedir? “ diye konuyu ele alarak, basit bir şekilde tanımlamamız gerekirse eğer, sorunun cevabını şu şekilde ifade edebiliriz: Altından yapılmış olan ürünün içerisinde kullanılan altının binde oranına “ milyem ” denilmektedir. Bu durumda 8 ayar altın 333 milyem’e denk gelmektedir. Bunu kaba şekilde örneklendirecek olursak; 1 ayar, altının 24’te biridir. Bu durumda altın bir tasarımın 24’te 14’ü altın, 24’te 10’u gümüş ise eğer bu demektir ki o ürün, 14 ayar altındır. Bu durumda 8 ayar altın da 24’te 8’i altın olan ürünlerdir.

8 ayar altın karar mı?

8 ayar altın bilinen algının aksine ömür boyu kendi parlaklığını korumaktadır. Bu durum bazen kullanıma bağlı olarak farklılık gösterse de Tyran Design olarak biz altın ürünlerimiz için ömür boyu garanti vermekteyiz.

8 ayar altının zararları?

8 ayar altın kullanımının kesin olarak bilinen herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Fakat 8 ayar altın kullanmanın zarardan ziyade avantajlı olduğu durumlar bulunmaktadır. 8 ayar altın fiyat olarak hem uygun hem de kaliteli olma özelliğine sahiptir. Tyran Design olarak 8 ayar altın ürünlerimiz döküm sonrası hatları en iyi derecede düzgün bir şekilde vermektedir. Cila işleminin akabinde ise hiçbir detay kaybı yaşanmamaktadır.

Tyran Design’in kendine özgü çizgilerini barok tasarımlarla buluşturduğu 8 ayar altın bilezik, 8 ayar altın bileklik ve 8 ayar altın yüzük tasarımları yüksek kalitede, özverili bir çalışma ile sizlere sunulmaktadır. Lüks tasarımların en kaliteli 8 ayar altın örneklerine sahip olan Tyran Design, sizlere hak ettiğiniz ayrıcalığı hissettirecektir. Tryan, altın kolye koleksiyonuyla da farkınızı ortaya koyacak birbirinden şık tasarımlara sahiptir. 8 ayar altın kolye fiyatları için ürünler sayfamızı detayı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Son dönemlerde oldukça yayın bir şekilde kullanılmaya ve üretilmeye başlanan 8 ayar altın, tüm takı tasarımlarının önemli bir parçası olmaya başlamıştır. “ 8 ayar altın satarken zarar eder miyim? ” gibi sorulara sahip altın kullanıcılarının olduğunu da görebiliyoruz. Fakat bu sorunun kesin bir cevabı ne yazık ki yoktur. Bu sahip olduğunuz ürüne, zamana ve yere göre değişiklik gösterebilen, değişken bir konudur. Üstelik bu sorular Tryran’ı tercih edenlerin kafasını asla karıştırmayacaktır; çünkü Tryan’ın büyüsüne kapıldığınız zaman ondan asla vazgeçmek istemeyeceksinizdir…