Burç Kolye Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

bayan burç kolye

Burç Kolyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğum haritası olarak bilinen ve astrolojide horoskop olarak adlandırılan bu harita her kişinin kendine özgü açılarının, evlerinin, gezegenlerinin, burçlarının ve yükselen burcunun olduğunu göstermektedir. Bu zodyak burçları incelenerek kişinin haritasındaki önemli noktalar belirlenerek kişinin geleceğinde ve geçmişinde nelerden etkilendiği ve etkileneceği, yaşamsal faaliyetleri, maddi durumları ve aile konuları gibi özel durumlarını kişiye aktarılmaktadır.

Kişi burcunu astroloji sayesinde öğrendikten sonra burcunun kolyesini taşıması ona şans getirecektir. Ancak kişi burcunu ve özelliklerini doğru bir şekilde öğrenerek bu kolyeyi almalı ve kolyeyi aldığı yerin güvenilir olduğuna dikkat etmelidir. Eğer kolye alınırken bu hususlara dikkat edilmezse kişi burcunun olumsuz özelliklerini daha çok taşıyacaktır.

Burç kolyesi seçilirken ve seçildikten sonra da dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususları sizler için derledik ve yazımızın devamında sizler için paylaştık. Şimdi gelin birlikte yazının devamını inceleyelim.

Erkeklerde Burç Kolyesi Seçimi

Dışarıdan bakıldığında aslında erkeklerin kadınlara göre burçlarla ve astrolojiyle daha ilgisiz olduğu gözükse de yapılan araştırmalara göre durumun bilindiğinden ve görüldüğünden oldukça farklı olduğu gözlemlenmiştir.

Erkeklerin astrolojide genel ve kadınlardan farklı olarak bazı ata figürlerini devam ettirmek için tekrar dünyaya geldiği gözükmektedir.

Astroloji içerisindeki 12 ayrı burcun özelliklerinde de kadın ve erkek faktörlerinin farkları gözle görülür bir biçimde açıklanmaktadır. Bununla birlikte erkek burç kolye seçerken kadınlarınkinden daha farklı özelliklere dikkat edilmesi gerekmektedir. Örneğin kadın burç kolye seçilecek ve kadının burcu aslan bu durumda ona pembe ametist taşlı bir kolye verilirken aslan burcu erkek kişisine de erkekliğini yansıtması amacıyla siyah ya da lacivert ametist taşlı bir kolye verilmesi gerekmektedir. Bu durumda erkeklerde burç kolyesi seçmek özellikle kalkan kolye seçerken çok daha dikkatli olunması gereken ve güvenilir yerlerden alışveriş yapılması gereken bir durumdur.

Erkek kişilerine genellikle doğum günü hediyesi, burçlarına göre, burçlarının özelliklerine ve zevklerine göre tercih edilmelidir. Kolye alınacaksa burcunun hangi doğal taşı benimsediği, başka bir şey alınacaksa hangi rengi giyerse şans getireceği araştırılarak bu durumlara göre hediye seçimi yapılmalıdır.

burç kolyeleri

Kadınlarda Burç Kolyesi Seçimi

Kadınların çoğu ne kadar astrolojiyle daha ilgili gibi gözükse de aslında çoğu sadece günlük burç yorumunu okumaktadır. Bundan dolayı aslında burçlarının tam özelliklerini çoğu kadın da bilmemektedir.

Kadınların astrolojide ve doğum haritalarında yapılan incelemeler sonucu verilen analiz edildiği kadarıyla dünyaya tekrar gelme sebepleri bazı hatalarını ve zayıflıklarını gidermek, egolarını törpülemek olarak gözlemlenmektedir.

Astrolojideki 12 burcun içerisinde her bir burcun kadını ve erkeği farklı özellik göstermektedir. Kadınların burç kolyesi kullanım sıklığı erkeklere göre daha fazla olmaktadır. Ancak kadınların da burç kolyesi seçiminde dikkatli olması gereken noktalar bulunmaktadır. Burcunun doğru hesaplanmış olması, doğum haritasındaki açıları, yönetici gezegeni ve yönetici burcunun kesişimiyle hangi doğal taşı burç kolyesi olarak kullanması gerektiği oldukça büyük önem taşımaktadır. Örneğin akrep burcu bir kadın kişisine mineli kolye verilirken, yönetici gezegeni Merkür olan akrep burcu kişisine kuvars taşlı kolye önerilmektedir.

Erkek ve kadın fark etmeksizin doğum günlerinde alınacak hediyelerde kişinin burcunun özellikleri göz önüne alınarak karşıdaki kişiyi şaşırtmak mümkündür. Çünkü burçlar kişinin bir aynası olarak tasvir edilebilmektedir. Bu sayede hediye alacağınız kadın kişinin burcunun özellikleri araştırarak ona şaşıracağı bir sürpriz yapabilirsiniz.

Yükselen Burca Göre Kolye Seçimleri

Yükselen burca göre hediye seçimi yapmak pek doğru değildir. Ancak burçların ve yükselen burçların ikisini göz önüne alarak sevdiğiniz kişilere hediye alarak onları mutlu etmeniz mümkündür. Çünkü hem burç hem de yükselen burç kişinin karakterinin yapı taşıdır. Bu nedenle yükselen ve güneş burcuna göre hediye seçimi yapmak en doğru seçenek olacaktır. Burçlara göre kolye önerileri konusunu aşağıdaki yazımızda incelediğimiz için size sadece sevdiğiniz kişinin yükselen burcunu öğrenmek kalacak.

Ay Burcuna Göre Hediye Seçimleri

Ay burcu kişinin egosunu, karakter ve fiziksel analizinin yapılmasına yarayan bir gezegendir. Ay burcuna göre tek başına bir hediye seçimi yapmak doğru olmayacaktır. Ancak burçlara göre hediye önerileri konusunu inceledikten sonra, yükselen burç ve ay burcunu da işin içine katarak kesişim kümesini aldığınızda sevdiğiniz kişi için en doğru hediyeyi seçmiş olacaksınız. Çünkü bu 3 temel gezegenin burçları kişinin temel yapı taşını oluşturmaktadır ve onu ondan iyi anlatma özelliğine sahiptir.

 

Oğlak ve İkizler Burcuna Hediye Önerileri

Oğlak burcu gümüş kolye

Oğlak burcunun hediye önerileri temel itibariyle kadın ve erkeklere göre ikiye ayrılmaktadır.

Oğlak burcu kadını için hediye önerileri; altın, tek taş, pırlanta, kristal, yakut gibi değerli taşlar, ofis eşyaları, fotoğraf dosyası ya da siyah, gri ve

kahverengi giyim ürünleri alınmalıdır. Çünkü Oğlak burcu kadını uyumlu olduğu kadar ciddi bir kişiliğe sahiptir.

ikizler burç kolyeleri

 

Oğlak burcu erkeği için hediye önerileri; deri eşyalar, güzel bir ofis kalemi, zeka oyunları, kaliteli saatler ve antika ürünler olmalıdır. Çünkü Oğlak burcu erkeği geçmişi ve zamanı çok önemseyen bir yapıya sahiptir. Bu sayede oğlak burcu erkeğinin gönlünü çalabilir ve onu hediyeniz ile mutlu edebilirsiniz.

İkizler burcuna hediye alırken asla zorlanmayacaksınız. Çünkü İkizler burcunun kadını da erkeği de yeniliğe ve değişikliğe en açık burçlardan biridir.

İkizler burcu kadını için hediye önerileri; her tarzdan kitaplar, takılar, aksesuarlar, biblo ve heykeller, salaş kıyafetler onlar için en güzel hediyelerdir.

İkizler burcu erkeği için hediye önerileri; zeka oyunları setleri ve kitapları, marka bir gömlek ya da saat onlar için seçilebilecek en şık hediyelerdir.

 

Koç ve Kova Burcuna Hediye Önerileri

Zodyak’ın ilk burcu olan koç burçları, ateşli, sabırsız ve aceleci bir karaktere sahiptir. Ancak bu özelliklerinin dışında bir de abartılı şeyleri beğenirler.

Kova burç kolyeleri

Koç burcu kadını için hediye önerileri; kırmızı renge sahip giyim eşyaları, ateşli bir iç çamaşırı, değişik ve abartılı tarzlarda takılar onlar için biçilmiş hediyelerdir.

Koç erkeği için hediye önerileri; otomobil aksesuarları, cd oyunları, pc oyunları, kişiye özel kıyafetler ve spor kıyafetler koç burcu erkekleri için özel hediyelerdir.

koç burç kolyeleri

Kova burcu insanları, rahat, özgün, farklı ve değişik tarzı olan insanlardır. Onlar için farklı olan her hediye güzeldir ve sevindiricidir.

 

Kova burcu kadını için hediye önerileri; elektronik eşyalar, fotoğraf ve video kurgulama programları, çay ve kahve makineleri en güzel hediyeler olarak alınabilir.

Kova burcu erkekleri için hediye önerileri; kova burcu erkekleri zekasını kullanacağı hediyeleri, teleskop gibi uzay aletleri, marjinal kül tablaları ve diğer marjinal hediyeler kova burcu erkeğini mutlu edecek en güzel hediyelerdir.

 

Yengeç ve Akrep Burcuna Hediye Önerileri

Yengeç burcu insanları en duygusal insanlardır. Hediye alınmasa da doğum günlerinin kutlanması bile bu burcun insanlarını mutlu etmeye yetecektir. Sadık, yaratıcı ve duygusal yengeç burcu insanlarına ne hediye alırsanız alın hoşlarına gidecektir.Akrep burç kolyeleri

Yengeç burcu kadını için hediye önerileri; bir buket gül ya da bir sofra kurmak, mutfak aletleri almak, küçük ama manevi hediyeler onları mutlu edecek en hoş hediyelerdir.

Yengeç burcu erkeği için hediye önerileri; kişisel ve güzel bir çerçeve, resim albümü, tarih ve biyografi kitapları ya da maket oyuncaklar bu burcun erkeklerini mutlu etmeye yetecek hediyelerdir.

Yengeç burç kolyeleri

Akrep burcu insanlarına hediye seçmek, yengeç burcu insanlarına seçmenin aksine oldukça zordur. Akrep burcu insanları için hediye almak için tek bilmeniz gereken hem maddi hem manevi boyutta bir önem taşıması gerekmektedir.

Akrep burcu kadını için hediye önerileri; pırlanta yüzükler, değerli ve kıymetli eşyalar, tutkulu iç çamaşırları ve tutkulu güller olabilmektedir.

Akrep burcu erkeği için hediye önerileri; avcılık, denizcilik ve yatak odasına ilgi duyan akrep erkekleri için en güzel hediyeler olta takımı, gece lambası ve deri olan her şey onların dikkatini çekmektedir.

 

 

Başak ve Aslan Burcuna Hediye Önerileri

Başak burcu insanları titiz, eleştirici, sade ve kuralcı insanlardır. Başak burçları açık sözlü ve yürekli oldukları için beğenmedikleri hediye için direkt beğenmediğini söyleyerek sizin üzülmenize neden olabilir ve bu nedenle alacağınız hediyeler kesinlikle pratik ve fonksiyonel ürünler olmalıdır.Aslan burç kolyeleri

Başak burcu kadını için hediye önerileri; temizlik ve cilt bakımı ürünleri, güzel ve kaliteli parfümler ve güzel takılar alınabilir.

Başak burcu erkeği için hediye önerileri; gösterişsiz ve ucuz olan ancak manevi değeri yüksek olan ürünler, kişisel gelişim e-kitapları ya da teknolojik eşyalar hediye edilebilir.

Aslan burcu insanlarına alacak olduğunuz hediyeler klas olmalıdır. Orijinal ve klas ürünleri tercih eden aslanlar için hediye seçimi ve hediyenin sunumuna karar vermek oldukça zordur.

Aslan burcu kadını için hediye önerileri; marka eşyalar, yüzükler, pahalı çiçekler, özel aksesuar ve parlak cüzdanlar gibi eşyalar hediye edilebilir.Başak burç kolyeleri

Aslan burcu erkeği için hediye önerileri; rahatına ve lüksüne düşkün olan aslan burcu erkekleri için masa oyunları, sigara ve nargile setleri, gösterişli kol ve masa saatleri tercih edilebilir.

 

 

 

Balık ve Boğa Burcuna Hediye Önerileri

Balık burcu insanları güzellik ve estetiğe önem veren, romantik, duygusal ve hassas insanlardır.

burç kolyeleri

Balık burcu kadını için; güzel iç çamaşırları, vücut bakım ürünleri, özel eşyalar, güzel kokular hediye edilebilir.

Balık burç kolyeleri

 

Balık burcu erkeği için; sanat ve müziğe yönelik hediyelikler, denizcilikle ilgili eşyalar hediye edilebilir.

Boğa burcu insanları alışkanlıklarına ve rahatına düşkün insanlardır. Onlara hediye alırken oldukça dikkatli olunması gerekir çünkü doğallık ve kalite onlar için oldukça önemlidir.

Boğa burcu kadını için; dış görünüş ve kalite onlar için oldukça önemli olduğundan takı, çanta, kemer gibi aksesuarlar seçilebilir.

Boğa burcu erkeği için; konfor ve rahatlık onlar için oldukça önemli olduğundan huzur verici ve rahat eşyalar hediye için seçilebilir.

 

Yay ve Terazi Hediye Önerileri

Yay burç kolyeleri

Yay burcu insanları yolcuğu, esprili her şeyi ve maceraya dayalı her şeyi seven ve ilginç hediyelere değer veren insanlardır.

Yay burcu kadını için hediye önerileri; evcil hayvanlar, mor veya mavi gibi koyu renklerde kıyafetler, ev eşyaları, evcil hayvan aksesuarları, takılar ve orijinal ürünler alınabilir. Hediye seçiminde zorlanıyorsanız daha yakın kişilerden fikirlerini alarak bir tercih de yapabilirsiniz.

Yay burcu erkeği için öneriler; bilgisayarla ilgili bütün aksesuar ve oyunlar, masa oyunları, tuttuğu takıma ait hediyeler ve ilginç ürünler tercih edilebilir.

Terazi burcundaki insanlar, sosyal hayattan keyif alan, hareketli bir yaşam tarzı olan, maddiyata önem veren ve güzelliği ön planda tutmaya çalışan insanlardır.

Terazi burç kolyeleri

Terazi burcu kadını için hediye önerileri; şık olan bütün aksesuarlar, kaliteli makyaj ürünleri, vücut bakım losyonları, pahalı gezi biletleri alınabilir.

Terazi burcu erkeği için hediye önerileri; kaliteli olan bütün eşyalar, sevdiği şarkıcıların imzalı albümleri, kaliteli ofis eşyaları ve ev aksesuarları tercih edilebilir.