Tasarım Tutkusu

kadıngümüş-altın-takı-tasarımı-yüzük-kolye

Kişilerin kendilerine özgü tasarımların ile uyandırmış olduğu ayrıcalık hissi tarifi zor ama kabul gören bir gerçekliktir. Kişiye özgü tasarımların doğduğu kavram olarak söz edebileceğimiz Haute Couture kavramı, ilk olarak Fransa’da kendisini göstermiştir. O dönemlerde bu kavram, kişilerin kendilerine özel tasarım kıyafetlere sahip olması ile yüksek moda anlayışının ilk adımlarını atmıştır. O yıllarda kadınların kendilerine özgü tasarımları giymesi, onların zevklerini ve ruhunu yansıtabilme duygusuyla bu kavramı oldukça ilgi çekici bir konuma getirmiştir. Haute Couture kavramı zamanla farklılaşarak ve gelişerek günümüze kadar gelmiş ve dünyanın en önemli markaları için bir ayrıcalıklı bir moda alanı oluşturmuştur. Haute Couture kavramı zaman içerisinde modanın her alanında yer bulduğu gibi günümüzde de takı tasarımı için vazgeçilmez bir yere sahip olmuştur. Hatta günümüzde takı tasarımı Haute Couture kavramının en özel alanı haline gelmiştir.

Haute Couture kavramını günümüz çağında sadece kişiye özgü tasarım olarak nitelendirmemiz doğru olmaz. Bu kavramı taşıyan tasarımların el yapımı, incelikli ve niş olarak az sayıda üretilmesi gibi özelliklerinin yanı sıra farklı zevklere hitap eden, derin bir ilham duygusu barındıran ve tasarımcının dünyasına ait çizgileri yansıtan bir mozaik olması gerekmektedir.

Tyran Nereden Esinleniyor?

blank

tyran design yüzük kadın erkek takı kolye

Tyran’ın bütün tasarımlarında Haute Couture kavramının etkileyici bir sentez ile moda severlere yansıtılması, markamız için bir tutku haline gelmiştir. Modern çizgilerin, barok tasarımlara dönüşerek ince zevklere hitap eden bir ahengi Tyran’ın tüm tasarım çeşitlerinde görebilirsiniz. Kerem Tezgel’in büyük bir incelik ve özveri ile gerçekleştirdiği çalışmalar sonucu Tyran’ın Haute Couture kavramında farkındalık uyandıran parçaları her geçen gün yeni örnekleri ile gün yüzüne çıkıyor. Sabırlı bir çalışmanın ürünü olan kolye, bilezik ve yüzük gibi tasarımları ile Tyran, tüm çalışmalarında modaya kendi felsefesini de katabilmektedir.

Zenginlik ve derinlik barındıran Haute Couture tasarım parçaları, sizler için ruhunuza seslenen ve hak ettiğiniz değeri hissettiren güçlü bir tutkunun, vazgeçmek istemeyeceğiniz bir parçası haline gelecektir. Haute Couture, geçmiş yıllardan günümüze kadar zaman içerisinde evrilerek seçkin markaların moda severlere sunduğu en özel hizmet ve tasarımlarının merkezi olmayı başarmıştır. Kendi zevklerinin ve ruhunun özelliklerini yansıtarak farkındalık yaratan tasarımların tutkusunu hissedebilen herkes, Tyran’ın dünyasında bu ayrıcalığı fazlasıyla bulabilecektir.


Leave a Reply