Başa dön

Kadın Küpe

Oops...
Slider with alias son not found.
[title text=”Kadın Küpe Modelleri” font_size=”30px” text_align=”center”]

Küpe ilk uygarlıklardan bu yana çeşitli amaçlarla kullanılan bir aksesuar. Aslına bakılırsa çok köklü bir takı. Kimi zaman dini ritüellerde, kimi zaman karşı cinsi etkileme amaçlı kimi zamansa esareti temsilen kullanılmış. Hem kadın hem de erkekler tarafından tarih boyunca farklı amaçlarla tercih edilmiş. Günümüzde ise sıklıkla kullandığımız bir aksesuar!

Kadın Gümüş Küpe

Gümüş, kullanım alanı oldukça yaygın olan bir maden. Fotoğrafçılıktan tutun da ilaç endüstrisine kadar pek çok alanda kullanılıyor. Takı tasarımında da çokça tercih edilen gümüş, özellikle son yıllarda hızlı bir yükselişe geçti. Hem uygun fiyatı hem de görünüşü bu yükselişi açıklıyor. Kuyumcular ve takı tasarımcıları da artık gümüşe sıkça yer verir konumda!

Tyran Design’ın Özel Tasarım Kadın Küpe Modelleri

Tyran Design, 2015’ten bu yana çıkardığı koleksiyonlarında, tasarımlarının karakteristik bir duruşa sahip olmasını önemsiyor. Felsefeden astrolojiye, tarihten mitolojiye kadar pek çok alandan takı tasarımlarında yararlanıyor ve böylece ortaya yoğun anlamları tasarımlar çıkıyor! Tasarımlarında ortaçağ savaş aletlerinden sıkça yararlanan Tyran, takı tasarım dünyasında barok rüzgarı estiriyor. Barok tarzının babası Caravaggio’dan ilham alarak koleksiyonlarını oluşturuyor. İşte Tyran’ın kadınlar için özel tasarladığı küpeleri!

Kalkan Kadın Küpe

Kalkan; tarihe kötü ruhlardan, olumsuzluklardan ve ortaçağda şövalyelerin darbelerden korunmak için kullandığı bir alet. Tyran, kalkanın sert havasını feminen dokunuşlarla yumuşatmış gözüküyor. Aşağı doğru sarkan zarif bir küpe. Merkezinde ise kalkan yer alıyor.

Kadın Kılıç Küpe

Günümüzde de pek çok sembolde kendine yer bulan kılıç Tyran’ın kadın küpe tasarımında da merkezde konumlandırılmış. İki keskin ucundan biri iyiyi biri kötüyü temsil eden kılıç sembolü; adaleti ve gücü simgeliyor. Ortaçağdan fırlayıp gelen bu savaş aleti, Tyran’ın ince el işçiliği ile feminen ve modern bir havaya bürünmüş gözüküyor. Tyran’ın yaratmak istediği modern şövalye ruhuna katkıda bulunuyor!

Kadın Balta Küpe

Tyran koleksiyonlarında ortaçağ savaş aletlerine sıkça yer veriyor. Bunlardan birisi de kuşkusuz balta sembolü. Baltanın sert havası zarif el işçiliği ile dengelenerek modern çizgiler üzerine oturtulmuş bir tasarım! Tyran, tasarımlarında modern şövalye ruhunu yansıtmak için çoğunlukla ortaçağ savaş aletlerinden yararlanıyor. Onları modern çizgilerle bir araya getiriyor!

Kadın Küpe Fiyatları

Tyran Design’ın küpeleri, tasarımlarına göre 235 ile 270 Türk lirası arasında değişen fiyatlara sahip.

Hediyelik Kadın Küpeler

Hediye seçmek kimilerine göre zordur.Seçilen hediyenin, hediyenin sahibinin ruhuna ve tarzına yakışır olması gerekir. Sevdiklerimizin onlara seçtiğimiz hediyeyi sevmesi ve tarzıyla bütünleşmesini isteriz. Manevi bir yönü olan, bir ruha sahip hediyeler her zaman daha çok kıymet görür. İşte bu noktada Tyran Design’ın karakteristik duruşlu küpeleri iyi bir tercih olabilir. Barok tarzının modern ve ince el işçiliği ile birleştiği Tyran takıları sevdiğinizin ruhunu okşayacak. Sevdiklerinizin mutluluğu sizlerin de mutluluğudur. Bir aksesuardan fazlası olmayı hedefleyen Tyran takıları sevdiğiniz için özel bir tercih olabilir!

[title text=”Kadın Yüzük” tag=”h4″ text_align=”center”]
yüzük-altın-gümüş-kadın
[title text=”Kadın Küpe” tag=”h4″ text_align=”center”]
küpe-altın-gümüş-kadın
[title text=”Kadın Kolye” tag=”h4″ text_align=”center”]
kolye-altın-gümüş-kadın
[title text=”Kadın Bilezik” tag=”h4″ text_align=”center”]
kadın gümüş bilezik